Tech Specs
VIVO Y11 d
Performance
Mediatek Dimensity 6300 (6 nm)
Display
6.74 inches, 109.7 cm2 (~85.0% screen-to-body ratio) IPS LCD, 120Hz, 1200 nits (HBM)
| Build & Body | |
| Dimensions | 167.4 x 77.1 x 8.4 mm (6.59 x 3.04 x 0.33 in) |
| Weight | 209 g (7.37 oz) |
| SIM | Nano-SIM + Nano-SIM |
| Camera System | |
| Main Camera | Not specified |
| Selfie Camera | 5 MP, f/2.2, (wide) |
| Video Capabilities | 1080p@30fps |
| Power & Battery | |
| Battery Type | Li-Ion 6500 mAh |
| Charging Speed | 15W wired Reverse wired |
| Connectivity | |
| WLAN | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band |
| Bluetooth | 5.2, A2DP, LE |
| NFC | No |
JAYCO TECH • Not specified
Product Gallery
Source: GSM Arena

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.