Tech Specs
OPPO A6k
Performance
Mediatek Dimensity 6300 (6 nm)
Display
6.75 inches, 111.4 cm2 (~85.2% screen-to-body ratio) IPS LCD, 120Hz, 900 nits (typ), 1125 nits (peak)
| Build & Body | |
| Dimensions | 166.6 x 78.5 x 8.6 mm (6.56 x 3.09 x 0.34 in) |
| Weight | 216 g (7.62 oz) |
| SIM | Nano-SIM + Nano-SIM |
| Camera System | |
| Main Camera | Not specified |
| Selfie Camera | 8 MP, f/2.0, 25mm (wide) |
| Video Capabilities | 1080p@30/60fps |
| Power & Battery | |
| Battery Type | 7000 mAh |
| Charging Speed | 45 wired, 33W PPS, 13.5W PD |
| Connectivity | |
| WLAN | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band |
| Bluetooth | 5.4, A2DP, LE, aptX HD |
| NFC | No |
JAYCO TECH • Not specified
Product Gallery
Source: GSM Arena

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.