Tech Specs
OPPO A5 Pro
Performance
Mediatek Dimensity 6300 (6 nm)
Display
6.67 inches, 107.2 cm2 (~86.2% screen-to-body ratio) IPS LCD, 120Hz, 1160Hz PWM, 1000 nits (HBM)
| Build & Body | |
| Dimensions | 164.8 x 75.5 x 7.8 mm (6.49 x 2.97 x 0.31 in) |
| Weight | 194 g (6.84 oz) |
| SIM | Nano-SIM + Nano-SIM |
| Camera System | |
| Main Camera | Not specified |
| Selfie Camera | 8 MP, f/2.0, (wide) |
| Video Capabilities | 1080p@30/60fps |
| Power & Battery | |
| Battery Type | 5800 mAh |
| Charging Speed | 45W wired, 45W PD, 50% in 35 min |
| Connectivity | |
| WLAN | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band |
| Bluetooth | 5.3, A2DP, LE, aptX HD |
| NFC | Yes |
JAYCO TECH • CPH2695
Product Gallery
Source: GSM Arena

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.