Tech Specs
VIVO Y21 d
Performance
Unisoc T7225 (12 nm)
Display
6.68 inches, 107.4 cm2 (~84.0% screen-to-body ratio) IPS LCD, 90Hz, 1000 nits (HBM)
| Build & Body | |
| Dimensions | 166.1 x 77 x 8.4 mm (6.54 x 3.03 x 0.33 in) |
| Weight | 209 g (7.37 oz) |
| SIM | Nano-SIM + Nano-SIM |
| Camera System | |
| Main Camera | Not specified |
| Selfie Camera | 5 MP, f/2.2 |
| Video Capabilities | 1080p@30fps |
| Power & Battery | |
| Battery Type | Si/C Li-Ion 6500 mAh |
| Charging Speed | 44W wired, 50% in 40 min Reverse wired |
| Connectivity | |
| WLAN | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band |
| Bluetooth | 5.2, A2DP, LE |
| NFC | No |
JAYCO TECH • Not specified
Product Gallery
Source: GSM Arena

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.