Tech Specs
VIVO Y31d
Performance
Qualcomm Snapdragon 6s 4G Gen 2
Display
6.75 inches, 111.4 cm2 (~85.3% screen-to-body ratio) IPS LCD, 120Hz, 1250 nits (HBM)
| Build & Body | |
| Dimensions | 166.6 x 78.4 x 8.4 mm (6.56 x 3.09 x 0.33 in) |
| Weight | 219 g (7.72 oz) |
| SIM | Nano-SIM + Nano-SIM |
| Camera System | |
| Main Camera | Not specified |
| Selfie Camera | 8 MP, f/2.1, (wide) |
| Video Capabilities | 1080p@30fps |
| Power & Battery | |
| Battery Type | Si/C Li-Ion 7200 mAh |
| Charging Speed | 44W wired, 50% in 43 min Reverse wired Bypass Charging |
| Connectivity | |
| WLAN | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band |
| Bluetooth | 5.1, A2DP, LE |
| NFC | No |
JAYCO TECH • V2543
Product Gallery
Source: GSM Arena

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.