Tech Specs
INFINIX Smart 10 Plus
Performance
Unisoc T7250 (12 nm)
Display
6.67 inches, 107.4 cm2 (~84.2% screen-to-body ratio) IPS LCD, 120Hz, 700 nits (HBM)
| Build & Body | |
| Dimensions | 165.6 x 77 x 8 mm (6.52 x 3.03 x 0.31 in) |
| Weight | 198 g (6.98 oz) |
| SIM | Nano-SIM + Nano-SIM |
| Camera System | |
| Main Camera | Not specified |
| Selfie Camera | 8 MP, f/2.0, (wide), 1/4.0″, 1.12µm |
| Video Capabilities | 1440p@30fps, 1080p@30fps |
| Power & Battery | |
| Battery Type | 6000 mAh |
| Charging Speed | 18W wired Reverse wired |
| Connectivity | |
| WLAN | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band |
| Bluetooth | Yes |
| NFC | Yes (data transfer only; not for payments – market/region dependent) |
JAYCO TECH • X6725B_C, X6725B
Product Gallery
Source: GSM Arena

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.