Tech Specs
REALME Note 60x
Performance
Unisoc Tiger T612 (12 nm)
Display
6.74 inches, 109.7 cm2 (~85.5% screen-to-body ratio) IPS LCD, 90Hz, 560 nits (peak)
| Build & Body | |
| Dimensions | 167.3 x 76.7 x 7.8 mm (6.59 x 3.02 x 0.31 in) |
| Weight | 187 g (6.60 oz) |
| SIM | Nano-SIM + Nano-SIM |
| Camera System | |
| Main Camera | Not specified |
| Selfie Camera | 5 MP, (wide) |
| Video Capabilities | 1080p@30fps |
| Power & Battery | |
| Battery Type | 5000 mAh |
| Charging Speed | 10W wired |
| Connectivity | |
| WLAN | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band |
| Bluetooth | 5.0, A2DP, LE |
| NFC | No |
JAYCO TECH • RMX3938
Product Gallery
Source: GSM Arena

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.