Tech Specs
TECNO Spark Go 2
Performance
Unisoc T7250 (12 nm)
Display
6.67 inches, 107.4 cm2 (~84.2% screen-to-body ratio) IPS LCD, 120Hz
| Build & Body | |
| Dimensions | 165.6 x 77 x 8.3 mm (6.52 x 3.03 x 0.33 in) |
| Weight | – |
| SIM | Nano-SIM + Nano-SIM |
| Camera System | |
| Main Camera | Not specified |
| Selfie Camera | 8 MP |
| Video Capabilities | 1080p@30fps |
| Power & Battery | |
| Battery Type | 5000 mAh |
| Charging Speed | 15W wired |
| Connectivity | |
| WLAN | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| NFC | No |
JAYCO TECH • KM4
Product Gallery
Source: GSM Arena

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.