Tech Specs
TECNO Spark Go 3
Performance
Unisoc T7250 (12 nm)
Display
6.74 inches, 109.7 cm2 (~84.1% screen-to-body ratio) IPS LCD, 120Hz
| Build & Body | |
| Dimensions | 167.7 x 77.8 x 8.1 mm (6.60 x 3.06 x 0.32 in) |
| Weight | – |
| SIM | Nano-SIM + Nano-SIM |
| Camera System | |
| Main Camera | Not specified |
| Selfie Camera | 8 MP |
| Video Capabilities | Yes |
| Power & Battery | |
| Battery Type | Li-Po 5000 mAh |
| Charging Speed | 15W wired |
| Connectivity | |
| WLAN | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band |
| Bluetooth | Yes |
| NFC | No |
JAYCO TECH • KN3
Product Gallery
Source: GSM Arena

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.